Foto LinkedIn

Bëni një foto profesionale për profilin tuaj LinkedIn

1M+
Fotografi ID të marra
me shërbimin tonë
200%
Garancia e
pranimit
Foto LinkedIn
1M+
Fotografi ID të marra
me shërbimin tonë
200%
Garancia e
pranimit

Si punon?

Foto perfekte biometrike brenda 3 minutave.

Shikoni sa e thjeshtë dhe e zgjuar është!

Merrni ose ngarkoni një foto

Merrni ose ngarkoni një foto

Kjo është e vetmja gjë që duhet të bëni. Merrni ose ngarkoni një foto - ne do të kujdesemi për pjesën tjetër.

Inteligjenca Artificiale përgatit foton

Inteligjenca Artificiale përgatit foton

Inteligjenca artificiale do të kontrollojë foton tuaj, do ta presë atë në madhësinë e duhur dhe do të heqë sfondin.

Verifikimi ekspertëve

Verifikimi ekspertëve

Eksperti ynë i fotografive do të bëjë verifikim shtesë për të kontrolluar nëse fotografia juaj plotëson kërkesat zyrtare.

Foto dixhitale ose printime fotografish

Foto dixhitale ose printime fotografish

Mund të shkarkoni një version dixhital dhe të porosisni një printim të cilin ne do ta dërgojmë brenda 2-3 ditësh. Dorëzimi është falas!

A të ndihmoj kjo?

Vlerësimi: 4.76
Votat: 76

Më shumë rreth Foto LinkedIn - Kërkesat

Bëni një Përshtypje të Mrekullueshme të Parë me Foton tuaj të Profilit LinkedIn

Fotoja e LinkedIn është një nga pjesët më të rëndësishme të profilit tuaj Linkedin. Më shpesh, fotografia e profilit është gjëja e parë që njerëzit vërejnë, dhe padyshim imazhi me të cilin do t'ju kujtojnë. Të gjithë pretendojnë se ne nuk duhet ta gjykojmë një libër nga kopertina e tij, por zakonisht, kjo është pikërisht ajo që bëjmë. Fotoja e profilit është përshtypja e parë që ju jepni punëdhënësve tuaj të ardhshëm ose menaxherëve të punësimit, si në një intervistë - pamja, veshja dhe qëndrimi juaj kanë rëndësi!

Nëse keni një profil të Linkedin ose sapo vendosët të bëni një llogari atje, lexoni këtë udhëzues për të ditur se si të përgatisni një foto unike dhe të shkëlqyeshme të Profilit të Linkedin dhe të rrisni karrierën tuaj!

Pse duhet të shtoj një foto në profilin tim LinkedIn?

Eshtë një fakt që nëse një libër i mungon kopertina ose një kopertinë libri nuk është tërheqës, besoni apo jo, është e zakonshme që ne nuk ta hapim atë edhe nëse libri është shumë i vlefshëm dhe i çmuar. Studimet tregojnë se etiketat në produktet ditore shpesh janë një faktor kryesor në vendimin e blerjes së klientëve mesatarë.

I njëjti mekanizëm psikologjik vlen për një fotografi të profilit LinkedIn e cila është një mbulesë e profilit tuaj, si dhe një etiketë e arritjeve, aftësive dhe përvojës tuaj të punës. Kjo është arsyeja e drejtpërdrejtë pse kemi një foto në llogaritë tona të mediave sociale dhe pse cilësia e një fotoje LinkedIn mund të ketë ndikim në të gjithë procesin e rekrutimit!

Lidhur me të dhënat e Linkedin, profilet pa fotografi hapen më rrallë dhe ftesat nga njerëzit pa fotografi nuk pranohen nga 93% e përdoruesve! Kjo do të thotë që më shumë rekrutues do të kërkojnë kandidatë me fotografi në profilet e tyre.

Pse është e rëndësishme të ngarkoni foton e duhur të LinkedIn?

Fotoja e profilit është shumë e rëndësishme sepse si njerëz kemi një prirje të natyrshme për të gjykuar njerëzit shumë shpejt nga pamja. Jo vetëm rekrutuesit, por secili prej nesh, me vetëdije ose nënvetëdije, lexon tiparet dhe karakteristikat e personalitetit duke përdorur shqisën e shikimit. Kjo është arsyeja pse është thelbësore që jo vetëm të keni një foto profili, por ta bëni atë të shoqërohet vetëm me cilësi pozitive, të tilla si vëmendja ndaj detajeve ose besimi.

Fotoja e profilit është si një vitrinë për punësimin e menaxherëve, kështu që duhet t'i kushtoni shumë vëmendje për ta bërë atë një të mirë. Përndryshe, një rekrutues që shikon qindra profile çdo ditë mund të nxjerrë një përfundim të pafavorshëm.

Cilat janë gabimet më të zakonshme në fotot e LinkedIn?

Për një rekrutues me përvojë, vetëm një vështrim i shkurtër i një fotoje profili joprofesional do të sjellë dyshime. Ne kemi përgatitur një listë të 5 gabimeve më të zakonshme për ju për t'u siguruar që fotoja juaj ju paraqet me vetbesim , i orientuar drejt detajeve!

 • Fotografitë e paqarta, të lëkundura ose me pikselacione mund të japin mungesën e aftësive dixhitale.
 • Sfondi me ngjyra ose i ndritshëm mund të kuptohet si pakujdesia e një personi
 • Ndriçimi i pabarabartë dhe hijet në fytyrë mund të tregojnë se dikush nuk është i orientuar në detaje
 • Të mos shikosh drejtpërdrejt në lentet e aparatit nuk do të avokojë që të kesh besim
 • Foto që nuk përfshin shpatullat tuaja ose ndonjë hapësirë mbi kokën tuaj mund të tregojë mungesë të aftësive ndërpersonale

Kini parasysh që një fotografi në llogaritë shoqërore ka tendencë të japë përshtypjen e parë për dikë që nuk ju njeh. Vazhdoni të lexoni për të zbuluar se sa më shumë ka të ngjarë të shikoheni ose të merrni një mesazh nëse keni një foto profili!

Bëni një Foto Profesionale për Profilin tuaj LinkedIn

Hulumtimi i LinkedIn dëshmon se thjesht të kesh një fotografi e bën profilin tënd 14 herë më shumë të ngjarë të shikohet nga të tjerët dhe ke 36 herë më shumë shanse për të marrë një mesazh.

Prandaj, nuk ka dyshim që një foto profesionale në LinkedIn është e domosdoshme. Jo vetëm që do ta bëjë profilin tuaj më të plotë dhe për t'ju sjellë më shumë shikime dhe mesazhe, por gjithashtu do t'u japë rekrutuesve një përshtypje të shkëlqyeshme të parë.

A dini tashmë si të bëni një foto që do të rrisë shanset tuaja në sytë e rekrutuesit ose do të rrisë prestigjin e profilit midis anëtarëve të tjerë të komunitetit LinkedIn?

Zgjidhni ngjyrën e duhur të sfondit

A e dini se sfondi jeshil na bën të perceptojmë një person si më të pëlqyeshëm, të hapur dhe të gatshëm për të bashkëpunuar? Sfondi i zyrës tregon profesionalizmin dhe qasjen e korporatave në punë. Nga ana tjetër, sfondi blu do të thotë që + 30% e njerëzve do ta pranojnë ftesën. Sidoqoftë, nuk do të thotë se duhet të jetë një ngjyrë uniforme e mërzitshme sepse mund të qëndroni përballë barit ose një muri të pikturuar blu - tregoni krijimtarinë tuaj për të fituar pikë shtesë që nga fillimi!

Korniza e duhur është baza e një fotoje të mirë

Sfondi, si dhe korniza, kanë vërtet rëndësi. Ju duhet të pozicionoheni në mënyrë të përshtatshme në foto. Kjo do të thotë që në kornizë duhet të shfaqet vetëm koka, qafa dhe ndoshta pjesa e sipërme e shpatullave tuaja. Mos ngarkoni të gjithë fotografinë e trupit sepse njerëzit mund të mos jenë në gjendje t'ju njohin.

Zgjidhni një shprehje të duhur të fytyrës

Pyetja që bëhet shpesh është ‘A duhet të buzëqesh në një foto biznesi?’ Po! Dhe këtu janë argumentet:

 • Ju po ndërtoni më shumë besim
 • Dukesh i afrueshëm dhe i ngrohtë
 • Po krijoni një lidhje të mirëfilltë me shikuesin
 • Ju nuk dukeni kërcënues për të punuar
 • Ju tregoni besim

Fotografia e Linkedin është tashmë marka juaj personale, prandaj sigurohuni që të paraqiteni në mënyrë të përshtatshme në lidhje me industrinë në të cilën punoni. Megjithëse, shumë varet nga profesioni juaj. Kjo do të thotë që ju mund ta konsideroni markën tuaj pak më serioze, kështu që është në rregull të dukeni serioz ose neutral në fotografinë e Linkedin. Por zakonisht buzëqeshja fiton! Studimet vërtetojnë se kur njerezit zgjidhnin nga dy fytyra identike që ndryshonin vetëm në shprehjen e fytyrës, njerëzit preferonin fytyrën e qeshur.

Vishuni rastësisht por profesionalisht

Ndërsa zgjidhni veshjen e duhur, mendoni për atë në mënyrën se si do të ishte një intervistë. Linkedin është një platformë profesionale karriere dhe biznesi, jo vetëm një profil rastësor në mediat sociale. Ju duhet t'i kushtoni më shumë vëmendje veshjes sepse do të gjykoheni si një kandidat për një punëdhënës të ardhshëm.

Sigurisht, mos pretendoni të jeni dikush tjetër - jini vetvetja, por tregoni anën më të mirë të tuaj! Shumë varet nga industria në të cilën punoni, por për burrat, një këmishë do të jetë zgjedhja e duhur, për gratë një bluzë të këndshme ose një xhaketë.. Zgjidhni diçka uniforme në një ngjyrë të ngurtë, të errët si blu ose e zezë. Vija, pika, modele, bluza me lule ose pa rripa nuk do të duken mirë. Gjithashtu, mos harroni të mos vendosni shumë grim, të vishni shumë bizhuteri ose frizura ekstravagante.

Vendosni madhësinë e saktë të fotografisë LinkedIn

Madhësia standarde e fotos së profilit Linkedin është midis 400 (w) x 400 (h) pixel dhe 7680 (w) x 4320 (h) pixel ku koka duhet të mbulojë rreth 60% të kornizës. Ju mund të ngarkoni një foto më të madhe dhe LinkedIn do ta ndryshojë atë por nuk mund të jetë më e madhe se 8 MB. Kjo është arsyeja pse basti juaj më i mirë do të jetë zgjedhja e një shërbimi online sic eshte Passport Photo Online që ndryshon madhësinë saktësisht siç kërkon Linkedin!

Mos harroni se ka disa imazhe në sfond të pa lejuara dhe Linkedin ka një listë të tyre. Ju nuk mund të shtoni logot e kompanisë, kafshët, fjalët, frazat ose peizazhet, kështu që nëse ngarkoni një foto duke përdorur shërbimin tonë të fotografive Linkedin, sigurohuni që NUK do të shkarkoni një foto të ndaluar në sfond.

Bëni një foto profesionale

Nëse dëshironi të trajtoheni si profesionist, vërtetoni se jeni profesionist në të gjitha mënyrat! Trego një cilësi të shkëlqyer të imazhit të biznesit tënd. Fotoja e profilit Linkedin është gjëja e parë që vlerësohet nga punëdhënësi juaj i ardhshëm. Kjo do të thotë që cilësia duhet të jetë e mirë, nuk mund të mjegullohet ose të ketë modele sepse potencialisht do t'ju bëjë të dukeni jo si profesionist por amator dhe mbi të gjitha mund të tregojë mungesë të aftësive dixhitale ose pa vëmendje ndaj detajeve! Kushtojini vëmendje dritës - ne rekomandojmë të shkrepni në dritën e ditës pasi llamba mund të shkaktojë sy të kuqërremtë dhe kjo nuk është gjë e mirë.

Si të bëni një fotografi të mirë Linkedin në shtëpi?

Shkuarja në studiot e fotografisë mund të jetë shumë përpjekje, është më mirë të zgjidhni një mundësi plotësisht falas dhe të bëni fotografi të Linkedin në shtëpi!

Filloni nga gjetja e dikujt që do të jetë fotografi juaj ose vendosni një trekëmbësh afërsisht 3 metra nga vendi ku qëndroni. Sigurohuni që ky vend të jetë i ndriçuar mirë dhe të qëndroni rreth 1 metër larg murit. Eshtë më mirë të përballeni me kamerën, megjithatë, koka juaj mund të anohet pak anash nëse preferoni. Nuk ka rregulla strikte, por është mirë të shikoni drejtpërdrejt në lente, në mënyrë që rekrutuesi të mendojë se i shikoni ato dhe të merrni përshtypjen e një punonjësi të sigurt dhe të besueshëm. Sigurohuni që fytyra juaj të jetë e dukshme dhe te keni shprehjen e duhur te fytyrës.

Pasi të keni bërë disa fotografi, zgjidhni një nga më të mirat dhe ngarkojeni atë në vleresuesin e fotove Linkedin i cili përgatit një pamje perfekte për llogarinë e biznesit! Ndryshoni karrierën tuaj sot!

Si funksionon krijuesi i fotos së LinkedIn?

Krijuesi i fotove LinkedIn është shumë i thjeshtë dhe rregullon pothuajse të gjitha fotografitë menjëherë për të qenë të drejta për rrjetin social Linkedin. Thjesht hapni uebfaqen Passport Photo Online dhe ndiqni këshillat për fotot Linkedin se si të bëni një foto të mirë të profilit Linkedin.

Ndiqni 3 hapat më poshtë për të ditur se si funksionon mejti ynë i fotove Linkedin:

 • Ngarko një fotografi.
 • Zgjidhni ngjyrën e sfondit nga ato që janë në dispozicion në faqen tonë të internetit ose ngarkoni atë tuajin - Mjeti i Fotos së Linkedin heq sfondin origjinal dhe ju lejon ta zëvendësoni atë me tuajin!
 • Shkarkoni foton tuaj të re profesionale Linkedin dhe shtojeni atë drejtpërdrejt në profilin tuaj Linkedin!

Përditësimi i fundit: 19.07.2021

Përditësimi i fundit: 26.1.23